מאמרים לפסח

אכילת פחמימות - מה אוכלים היום? צריך לחסל את המזווה? פסטה? פתיתים? אורז לבן? בתקופה זו של ההכנות לפסח עלינו לחסל את מלאי החמץ מהמזווה שעיקרו מורכב מפחמימות: פסטה, פתיתים, ביסקוויטים, אורז לבן.

מאכלים אלה עתירי פחמימות ועשירים בקלוריות ובנוסף גם לא משביעים - אכילת פחמימות מעודדת אותנו לרצות עוד פחמימות. לעומת זאת מזון המורכב מחלבון (לדוגמא: ביצים) וירקות משביע ומשתיק את תחושת הרעב.

הגוף שלנו אכן זקוק לפחמימות אבל לאלה המלאות, ה...

נכנסנו לתקופה מיוחדת של ההכנות לפסח. אין לנו זמן להשקיע בארוחות מבושלות,  אנחנו לחוצות והילדים רעבים ולכן גם לא רגועים, הבית נכנס לחוסר שקט שמזמין אכילה לא מבוקרת.

רגשי אשמה מכל כישלון של אכילה מיותרת, וקוצר רוח מהמצב בכלל מוצאים הרגעה שוב במיני מתיקה שנשארו ממשלוח המנות, וחוזר חלילה.

 

ניתן לעצור את הסחרור הזה אם נשתדל לאכול ארוחות מסודרות ומשביעות ולא בהכרח מושקעות.
נזכור שאכילה נכונה נותנת אנרגיה וקלילות שבהחלט דרושה לנו...

לנקות את הפסח עם חומרי ניקוי בריאים? יש דבר כזה!

 

זהו, פסח מגיע ואיתו הניקיונות והקירצופים. ריחות חומרי הניקוי באוויר, הידיים בוערות, העיניים ממצמצות והאף, אוף... איזה ריחות.

אז איך באמת אפשר למזער את נזקי חומרי הניקוי והתערובות הכימיקליות??? קיימים חומרים טבעיים בהם אנו נתקלים ביום יום ומהם יוצרים תערובות לניקוי והברקה....

 

 • חומר ניקוי לחלונות הנמצא תמיד מסביבכם הוא החומץ. לניקוי מראות וחלונות: חלק אחד חומץ לבן/סינטטי עם 4 חל...

 •  

  אחרי ימים עמוסים של ערב פסח, כולנו מצפות לרגיעה ולמנוחה בימי חול המועד, אלא שאז בני הבית דורשים את המטעמים האהובים, ושוב אנו מוצאות את עצמנו במטבח על הרגלים סביב האוכל, כיצד אפשר לשמור על תזונה נכונה בפסח?

   

  רגילים לחשוב על פסח כעל חג עתיר קלוריות, אך אם נבדק נגלה שאפשר גם אחרת! תתפלאו שפסח הוא החג המתאים ביותר לאכילה מאוזנת ונכונה. רובנו משתמשות בפסח בעיקר מטעמי כשרות מהודרת במוצרי יסוד בסיסים. מוצרים אלה מאפשרים לנו לבנות תפר...

  במהלך העבודה בבית לקראת פסח, הרגליים דואבות ויש עומס על הגב מעמידה מרובה ומהתכופפויות שנדרשות במהלך הניקיונות.

   

  כדי להחזיר גמישות וזרימת דם למערכת וכדי שלא יהיו כאבים וקושי בתנועה ולפעמים אפילו בישיבה בליל הסדר, כדאי לעסוק בפעילות גופנית מועילה במהלך היום.

   

  מכיוון שאין זמן מיותר לשיעורי התעמלות ואפילו לא להליכות הקבועות (בתקווה שבד"כ הן חלק משגרת היום-יום), נציע כמה תרגילים שלא דורשים הרבה זמן לביצוע, מה שבטוח שבתמורה לזמן "הנפס...

  Please reload

   |   Tel : 052-6743838  |   054-8434984