top of page

קורס פענוח בדיקות דם

 הקורס יתקיים ב"ב 

phd

כל מה שרצית לדעת על בדיקות דם ולא היה לך את מי לשאול

כאמור הגיעו אלי שלושה אנשים שונים בתכלית כולם במצבי תשישות ועל סף יאוש והתמוטטות ששום רופא גם לא במרפאה הטבעית של קופ"ח הצליח לחלץ אותם ממצבם או לפחות להסביר...
 
מקרה ראשון אישה בגיל המעבר, אמא ל-8 ילדים בל"ע, 5 נשואים ונכדים, הורים הדורשים טיפול, עבודה מחוץ לבית וכו' שלא מצליחה לקום מהמיטה. הבדיקות הראו תסמונת מטבולית – מצב טרום סכרת. כולסטרול ושומנים בדם חוגגים. ע"י נקיטת צעדים נכונים ומדויקים הצליחה למנע את הופעת המחלה ולחזור כמובן לתפקוד אנרגטי מלא.
 
מקרה שני  סטודנטית בת ½18, עומס לימודים, עוזרת בבית, פעילה חברתית שמתקשה לתפקד. הסתבר שהיא סובלת מאנמיה. בוודאי תאמרו כל אחד יכול לזהות אנמיה בבדיקות דם. הענין שצריך לזהות את הגורם לאנמיה, האם הסיבה היא חוסר ברזל או מחסור בויטמינים מסוגB ( 
B12 חומצה פולית וכו').  התוצאות הבהירו את הסיבה וע"י שינוי התפריט ותוספי מזון מתאימים ב"ה היא נעמדה שוב על הרגלים.
 
מקרה שלישי ילד בגיל בר מצוה סובל מפצעי בגרות, כובד ועייפות שלא מאפשרים פעילות תקינה לגילו. בדיקות הדם ותשאול על אורח החיים גילו מצב של עומס על הכבד שיכול היה להוביל למצבי חולי חמור ל"ע. המלצתי על ניקוי גוף, ניקוי מדפי המזווה... ושיפור הרגלים. הילד התחיל לאכול נכון – תפריט מותאם אישית הכולל פירות ירקות, חלבונים ודגנים מלאים ושמנים בראים, במקום ממתקים וחטיפים, שתיה מוגזת שהיו בתפריט היומי שלו. בנמשך חצי שנה קיבל אימון אישי ותמיכה בהתאם לגילו ולסביבתו .
לאחר תקופה של 10 ימים בלבד הילד חמד חזר לשיא העירנות ותפקוד, לשמחת ליבם של משפחתו וצוות הישיבה, ומעל לכל לשמחתו. ב"ה..
  
שלושה מקרים הממחישים את הנחיצות של תשאול נכון של המטופל לצד פענוח נכון של בדיקות הדם (כמובן שהצצה בסימני הגוף כמו לשון, ציפורנים ועוד מבססת את הפענוח).
 
ידע זה הוא ממש שליחות, להטיב איתך, עם בני משפחתך או המטופלים שלך.
 
אתן מוזמנות לפתוח צוהר להבנת הבריאות בירושלים או בבני ברק ועכשיו אפשר גם בלימוד מהבית
פרטים נוספים על הקורס 

קורס פענוח בדיקות דם - אוצר של מידע מרתק לשיפור הבריאות שלך ושל  המשפחה,  כלי אבחון חשוב למטפלים.
 
לכאורה מאוד פשוט לקרא את התשובות לבדיקות הדם. המחשב מסמן לנו בכוכביות אם הערכים נמצאים בטווח התקין, או מחוצה לו. אבל זהו רק קצה קצהו של הקרחון. התבוננות מעמיקה יותר (מעבר למיקומם של הכוכביות בלבד) יכולה לתת לנו הרבה יותר מידע והבנה על מצבנו הבריאותי ואפילו לתת אינדיקציה של מחלה עוד לפני שהיא מתפתחת, בזמן שעוד אפשר למנע, שיפור אורח החיים ולפעמים הוספת ויטמינים, צמחים  או תוספי מזון יאזנו בקלותאת המצב וימנעו מצבי חולי וסבל בהמשך..
 
גם בקופ"ח לרופא אין יותר מדי זמן להתייחס לשבלונה זו של הדף, כשמאחורי הדלת יש לחץ של פציינטים המחכים לתורם הוא בוודאי לא יספיק להתעמק, לעשות תשאול יסודי על אורח החיים, לשקלל את הממצאים עם המצב הרפואי והיסטוריה רפואית, להסביר מה הוא רואה ובסוף גם להמליץ על שינוי הרגלים ואורח החיים, הרי בקושי יש לו זמן לרשום מרשם. 
 
ניתן לזהות סימנים מקדימים למחלות כמו סוכרת, סרטן, בעיות לב, אירוע מוחי, דלקות ווירוסים, לזהות תת תזונה או למה המשקל תקוע על אף שהתחלנו דיאטה, ואולי אף לרסן את התיאבון... הכל כתוב אם רק יודעים לקרא.
 
למען האמת זה אפילו פשוט ללמוד פענח בדיקות דם עם הדרכה מקצועית ומדויקת. עם ידע זה  ניתן לחלץ אנשים ממצבי תשישות וחולי. זה אינטרס של כל אחד מאיתנו ללמוד את הנושא ולעזור ליקרים לנו.
 
נדגים את התועלת בידע זה, להלן כמה מקרים שהגיעו אלי לאחרונה הגיעו אלי שלושה מטופלים שסבלו מעייפות ותשישות שאיימו לשבש להם את סדרי היום – בבית / בעבודה / בלימודים כי פשוט נגמר להם הכח. המענה הכי פשוט למטופל כזה הוא לתת ויטמינים, להמליץ על שעות מנוחה, להוריד לחץ וכד'. כל זה נכון וחשוב, אבל אין ספק שאפשר לדייק הרבה יותר ואפילו למנע מחלות שמסתמנות ברקע. יש לציין שהממצאים של שלושת המטופלים היו לגמרי שונים זה מזה אך מצבם הבריאותי היה זהה  - מצב מתסכל של "אין לי כח" .
וכאן התרומה הגדולה של פענוח בדיקות הדם – לראות בממצאי הבדיקות שחור על גבי לבן את השורש של הבעיה ולא רק ניחושים והנחיות כלליות לטיפול "בערך" שאם לא יעזרו גם לא יזיקו.
 
 

לפרטים ושיעור נסיון 052-8434212  

 Phd ד"ר רינה גרנות 052-6743838 |   dr.rina10@gmail.com   

אפשר למלא פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

הטופס נשלח בהצלחה

052-8434212

bottom of page